RAPCİTY

Cartel Röportaj Gdhgdwu4

Join the forum, it's quick and easy

RAPCİTY

Cartel Röportaj Gdhgdwu4

RAPCİTY

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RAPCİTY

rap,grafiti,hiphop,breakdance,kilp,mp3

Cartel Röportaj

Admin
    Admin
    Administrator
    Administrator

Erkek
    Takımı : Cartel Röportaj Fenerbahce
    Ruh hali : Cartel Röportaj Anlayi10
    Doğum tarihi : 12/03/93
    Nerelisin : bursa
    Takma Adı : cino
    Favori Rapcin : Hepsi

Kişisel ileti/Not defteri
    . .: RAPCİTY İYİ EYLENCELER DİLER

Cartel Röportaj Empty Cartel Röportaj

Mesaj  Admin Perş. Nis. 09, 2009 7:12 pm

Cartel Röportaj
    Bir Cok Hiphop Konserlerinde Sahne Alan, Cesitli Dergi ve İnternet Sitelerinde Haber Ve Röportajlarindan takip Ettigimiz Son Nokta Grubundan Ve Oriental Rap Tarzinin EN Önde Gelen İsimlerinden İzzet Öner a.k.a Megamix İle Keyifli Bir Röportaj Yaptık Şimdi Bu Röportajı Size Sunuyoruz….

RapMerkezi.Net : İlk basta Bize Biraz Son Nokta Gurubundan Bahsedermisiniz? Bu Oluşum nasıl Gercekleşti?

MeGaMix : Bu Oluşum Tabi Cartel Sayesinde Gerçekleşti…
    SON NOKTA 5 Kişi Tarafından 2001 Yılında Oluşan Ve 2003 Yılından İtibaren Djx McKaos Ve Benim’le Birlikte Olarak 3 Kişi Yoluna Devam Etmekte Olan Türkçe Rapte İyi İşler Ve Başarılar Kazanan Bir Grup Olarak Hayatına Devam Etmekte….Gruba Deejay Funky Diye Bir Kardeşimiz Var,Onun Katıp Hazırladığı Beat leri Şarkı Haline Getirmek Bizim İçin İyi Olur Ama,O Daha Rap Rtimlerine Alışkın Değil(buradan Selamlar)
    RapMerkezi.Net : Son Nokta Gurubunun Şuanki Durumu Nedir? Kimlerden Oluşuyor?

MeGaMix : Ya Bu Soruların Cevabı Çok Uzun…Ben 2 Sene Antalya,Muğla,Kuşadası,İzmir Gibi Yerlerde Bulunan Bir Çok Tatil Köylerinde Deejay Lik Yaptım…Mc Kaos Üniversite Okudu,Djx Te Çalışmakta İdi,4 Ay Önce Tekrar Bir Araya Geldik,Artıkta Bir Aradayız….Bu Sebeb’ten Uzak Kaldık Rap Camiasından,Ama O 2 Sene Boyunca Ben Konserlere Katıldım,Muğla,Kemer ,Eskişehir,Antalya Ve Bir Çok Şehirde Konserler Verdim Tek Başıma,Sadece Rap Sitelerinden Uzak Kaldıydık,Ama Artık buradayız Ve Tekrar Piyasaya Atıldık..

RapMerkezi.Net :Bize Rap Tarzınızdan ve Bu tarzı Secmenizin Nedenini acıklaya bilirmisiniz?

MeGaMix : Sebebi Benim Baskılarım SonucuBen Erci-e Yi Çok Beğenir Ve Onu Bu Alem de Tek Geçerim,Diğer Rapçilerin Hepsi Onun Yarısı Bile Değil(Ben Hariç)Çünkü Ceza ve Sagopa Yada Şişko Fuat ın Yaptıklarıda Rap Ama Başarısız,Orta Okul Ve Lise Çağlarındaki Veletler Bayılıyor Onlara,Ama Rap Evrensel Cartel,Erci,Karakan,Ogeday,Mc Ender Yani Oriental Rap Yapanlar Daha Çok Kitleye Hitap Ediyor…
    30 Lu Yaşlardakiler Bile Dinliyor,Büyük Müzik Kanallarında Klip Leri Dönüyor,Ceza Yıllardır Aynı Şeylerden Bahsedip Duruyo,Hep Tekerleme Söylüyor,Sagopa Da Bas Bas Bağırıp Diss Yapıyor,Sebepsiz Bir Olay Bunlar,İkiside Bağarıp Duruyo,Neden Bağırıyorlarki Zaten Onlara Bi Şey Diyen Yok…İkiside Ahmak Bu Nedenle OrientalRap Bizim Özümüze Daha Yakın Darbukalar,Baslar,Ve Türk Motiflerini Barındırdığı İçin Müziklerinde İnsanlar Daha Kolay Beğeniyorlar,Cartel Den Sonra Bu Kadar İmkan Varken Hiçbir Rapçi Trt Ye Çıkamadı,Büyük Kanallarda Klipleri 2 Den Fazla Yayınlanmadı,Birkaç Tv Programına Çıktılar,Millet Gülüyordu Onlar Şarkı Söylerken,Hatta Fuat Dangalağı Dayak Bile Yedi…İşte O Çok Beğenilen Rap in Son Durumları Bunlar,Ama Kimse Rezil Bi Durumda Olduğunun Farkında Değil,Türkçe Rap Şuan da Bilinen Yapılan Tarz Değil Aslında….

RapMerkezi.Net : TürkçeRap Dışında Özel hayatınızdan bahsedermisiniz?

MeGaMix : Ben 7 Yıldır Dj Lik Yapıyorum,Ayrıca İnternet Cafe İşletiyorum…Özel Anlamda 2 Sene Bir Kızla Çıkmıştım Sibel Diye,Ayrıldık Ona da Bir Şarkı Yaptım,O Şarkıda Çok Tuttu,Maillerim Doluyor Devamlı,Oysa ki Ben Onu 2003 Yılında Amatör Bi Kayıt Olarak Kendimi Rahatlatmak İçin Yapmıştım..Arkadaşta Net e Dağıtmış…Şuan Dj Olarak Radyo Programlarıma Devam Ediyorum…Arabamla Ve Motorumla Akşamları Turlarım…Eğlencelere Katılırım Hafta da 1 Rap Konserleri Olur Genelde Sahne Alırım Onlarda…Bu Arada Sibel İsimli Şarkım Tuttuğu İçin Ebru Diye 2.Bir Şarkım Geliyor,İnanın Bana Sibel Şarkısının Sözleri Ebru Şarkısın Sözleri Yanında Aşk Şarkısı Gibi Kalacak…Ebru İnsanlık tan Nasibini Almamış Embesil Bir kız…Ayrıca Bakire(Şimdilik)Buradan Ebru Ya Ve İzmit e Selamlar (Hoşlanıyorum Kız Senden)

RapMerkezi.Net : Diss Attığınız Oldumu Hiç Yada Diss Attanlar Oldumu Size? Diss’e Karşımısınız ?

MeGaMix : Çok Eskiden Hileli Oyun Şarkısında Sagopa Ya Atmıştım Oda Cevabını Verdi…Konserlerde Çok Atıyorum Freestyler Şeklinde,Sibel Diye Bi Kıza Yaptım,Barikat,Ceza,Fuchs,Sagopa Gibi İsimlere Yaptığım Dissler Zaten Raportajın Altında Yayınlanacak..Ama Bu Disslerin Kayıtları Bi Hayli Eski,Diss e Karşı Değilim Hatta Ben Az Bile Küfür Ediyorum,Albüm İçin Yapılan Şarkılardan Bazılarında da Var…

RapMerkezi.Net : En Son TürkceRap’teki Faliyetiniz Ne oldu?

MeGaMix : Çok Eski Ya 2003 Yılında BlueJean Dergisinde Yer Aldım,İzmir de 2 Konser,Eskişehirde 1 Bilecikte 2 Konser Yine Aynı Sene Radical Soundz Volume 1 Ve
    34 TR RAP İsimli 2 Toplama Albüme Toplam 4 Şarkımı Verdim…Şuana Kadar Da Konserler Devam Etti

RapMerkezi.Net : Yakın Zaman da Yeni Projeleriniz Var mı?Bize Bu Projeden Biraz Bahs Edermisiniz?

MeGaMix : Albüm Var Başladık Eksikleri Bitirmeye..Tek Proje Bu Kafamızda,Konserler Zaten Devam Ediyor…

RapMerkezi.Net : Albüm Olayı Hakkında Bir Gelişme Var mı?

Megamix : Olmaz mı Tabi ki Var En İyi Şekilde Bitirmeye Çalışıyoruz..Ama Sağlam Firma Lazım Bize Bazı Firmalar Gibi Yarıda Bırakmaması Lazım.Albüm Çıkartmak Çok Kolay..Ama Albümü Çıkaran Firma Yeterince Promosyon Yapmıyor, Aktivite’ler Düzenlemiyor Ve Albüm Çıkaran Rap’çinin Albümü Bir Anda UnderGraound’a Dönüşüyor ÖRNEK : Yener’in Albümü... Bütün İş Firmalarda….

RapMerkezi.Net : Sizce TürkceRap Yeterince Destekleniyormu?

MeGaMix : Desteklenmiyor,Rapper leri Programlarına Konuk Eden Tv Programları Onlarla Taşak Geçiyorlar,Farkında Değil Bizim Salaklar,Rapi Seven Orta Ve Lise Okuyan Veletler de Bi Bok Yiyorlar Zannediyorlar,Zaga Da İzledim Ben Ceza yı Felan Saçma Sapan Şeyler Yapıyo,Sözleri Unutuyor Vokal Eksik,İnsanlar Orta Parmak Gösteriyor Şuan Popüler Olan Rapçilere…Üzülüyorum Hallerine…Tek Destek Türkçe Rap Sitelerinden…Ama En Sağlam Destek Bu….

RapMerkezi.Net : Türk Rapperler’den Begendikleriniz Veya Beyenmedikleriniz varmı? Sizce Kimler Gercek Anlamda TürkceRap’in hakkını Veriyor?

MeGaMix : Bak Erci-e Nummer One,Cartel Family,Dehşet Crew,
    Ogeday,Sultana,Sirhot Ve İstanbul Attack Gibi İsimleri Hep Dinlerim.Diğerlerinin Amına Koyim…

RapMerkezi.Net : Sizce TürkçeRap Hak Ettiği Yere Gelecekmi?

MeGaMix : Valla Şuan Ki Popüler Rapperler Oldukça Hayır…Ama Yeni Bir Tarz Olan Oriental Rap Yavaş Yavaş Yer Altından Çıkıyor,Undergraound Ve Hard Core Yerini Bu Tarza Bırakacak..Az Kaldı..

RapMerkezi.Net on Olarak TürkRap Camiyasına Vermek istediginiz Bir Mesaj varmı?

MeGaMix : Tabiki Büyük Bir Zevkle; Tüm Rapper’lerin Bir Birlerine Destek Vermelerini Mesaj Olarak Vermek İsterim.Tüketici Olan Dinleyicilere Söyleyecek Bir Şey Yok..Zaten Onlar Kim Albüm Çıkarsa Alıyorlar... Piyasada Çok Yetenekli Ama Bir Türlü Kendini Gösteremeyen Mc Var.O Nedenle Şuanda Piyasada Olan Rapper’lerden İsteğim Onlara Şans Tanıyın,Albümleriniz’de Onlarla Kısada Olsa Feat’ler Yapın.. Tüm TurkceRap Tüketicilerine Benden Hep Destek Olacak..Sizin Aracılığınızlada İZMİR’den GİZLİ GERİLLA(Asilkan ve Geotin)SIĞINAK(Kule ve Temas)’a BEYAZ MAYIN’a ve Özellikle DJMURAT’a Kehanet Production’a ,ERAY’a,SATO’ya Mc ENDİŞE’ye SIR MC’ye(Bir Şarkı Yapmak Nasip Olmadı Kardeşim),Tunç Dindaş,Mega İnternet,Lewo,Mc Kaptan,Mc Endişe,Mc Tehlike,Dj Sato,Eray,Mc Kaos,DjX,Kahin Production,Taner,Levent(Dj Kamış) 100.0 BİLECİK FM Ayrıca Rap Tüketicilerine Sonsuz Selamlar... İsmini Saymakla Bitiremeyeceğim… Tüm Dostlarıma Sevgilerimi Yollamak İsterim..ÖZELLİKLE Bu Raportaj İçin RapMerkezi.Net e SonSuz Selamlar…

RapMerkezi.Net :Bize Vakit ayırdığınız Teseküreler ve Rap Hayatınızdaki Başarılarınızın Devamını Diliyoruz ..

MeGaMix : Eyvallah Size De Aynı Dilekleri Sunuyorum…..

Firiklerinizi Bizimle Paylaşın,
    İyi Kötü Fark Etmez Sitede Olmasını İstediğiniz Herşeye Bize Yazın Sizin Fikirleriniz Bizim Projelerimiz Olabilir. burdanKimine Göre Bir Forum, Bize Göre Kocaman Bir Aile

Neredeyim Ben ?

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 9:00 am